Na půl cesty

V roce 2010 se v české pobočce Mezinárodně Pohanské Federace urodila v Codyho hlavě myšlenka na česko-slovenské setkání pohanů. Navzdory politickému rozdělení v  roce 1993 mají k sobě oba naše státy velice blízko, a protože i na Slovensku fungovala pobočka Mezinárodní Pohanské Federace, tak jsme se rozhodli po dohodě se Silverem uspořádat česko-slovenské setkání. Tehdejší tým ve složení Cody, Jana, Smrtka, Silver, Emily a Panoramix tak rozjel experiment, který se vydařil.

V srpnu 2011 se nás tedy na půl cesty mezi Slovenskem a Českou republikou (v Bílých Karpatech, 3 km od česko-slovenské hranice) sešlo 25 a o rok později 22.  Přes dvacet československých pohanů, kteří se přijeli poznat, kteří přijeli prožít společné 4 dny plné workshopů, rituálů, přednášek a příjemných chvil s lidmi, se kterými si mají o čem povídat.

Ubytovaní jsme byli v penzionu pod Bílými Karpatami stranou od civilizace mezi lesem a říčkou. Tam jsme se účastnili plánovaného i neplánovaného programu, diskutovali, zpívali a hráli, hodovali, tančili, chodili na výlety, kreslili a tvořili, oslavovali bohy a učili se jeden od druhého – a to je také přesně to, co můžete i od tohoto setkání očekávat. Na půl cesty bychom se tedy rádi opět potkali nejen fyzicky, ale i duší.

A pokud je pro vás otevřené a přátelské pohanské setkání v přírodě plné zajímavého programu to, co chcete, připojte se 14.-17. srpna 2014 k nám. Podívejte se na program, který připravujeme a pak už jen podejte přihlášku. Veškeré informace o stravování a ubytování najdete na stránce Ubytování a strava.